KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12006137
nr 1200 6137
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Alfred Wetterström (1863-1934), motiv från Kungsholmen, signerad, 1929. Olja på duk, 49x55
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 27 augusti 2018
kl 19:56:44
25/8 17:56:29
300 kr
27/8 19:51:24
Alfred Wetterström
Läs mer om Alfred Wetterström